Kategorie
Kabarety i parodie

Wiersz o Jaruzelskim

Witam. Dzisiaj chciałbym Wam pokazać jedną rzecz, którą pan dyrektor w Laskach puszczał nam kiedyś na lekcji historii a która mi się ostatnio przypomniała.
https://www.youtube.com/watch?v=xwEKCrfo9Us

83 odpowiedzi na “Wiersz o Jaruzelskim”

Nic nie musi usuwać!
Jaruzelski to komuch który może i miał dobre intencje, ale fakt, że wysłał setki tysięcy żołnierzy, czołgi i inne przeciwko zwykłym cywilom mówi za siebie 😀

Tak bo bco bo niby wprowadzenie stanu wojennego to było mnniejsze zło. Nie ma mniejsze zło i większe zło, zło to zło i tyle.

Jeszcze trochę, a będzie to samo, obym się myliła, ale nie zdziwię się, gdy eskalacja tego, co się dzieje osiągnie punkt wrzenia, albo go przekroczy i będziemy mieć to, co prawie 40 lat temu.

I dodam, że gdyby te frazy o ruskich i kacapach zmienić, można by go dostosować do dzisiejszych rządzących, wszag wiele ich nie różni.

Kat dokładnie o to chodzi już mnie też zamknęli na kwarantannie czytaj w więzieniu mimo, że nic mi nie jest tylko dlatego, że mamę mam chorą. Co z tego że to twój dom, to więzienie bo nie możesz się nigdzie ruszyć.

Cóż. Nie lubię mieszać z błotem ludzi. Ale jaruzel to był drań. Ilu zginęło w pacyfikacji kopalni wójek ile żon zostało bez mężów? Albo czym sobie zagrabił brunon drywa że zginął w 76 przypadkowo bo przechodził obok strajkujących o chleb bo były straszne podwyżki cen? Nawet moi rodzice plują na niego. Z jednej strony zgoda. Powstrzymał stan wojenny wjazd rosjan do polski. Poza tym Jan Paweł II napisał list do Breżniewa i go potępił za to, że chciał najeżdżać polskę. Teraz można mówić że tak jak to mówiła jedna kobieta ja to bym rence ucałowała rosanom by wrócili. A co zawinił ksiądz jeży popiełuszko że został zabity he? co zawiniła Kinga Naleźniok że jej mąż musiał umrzeć? Tak go sprali że życie z niego wydarli. Są nagrania z kopalni wójek. Oni tylko chcieli lepszego życia. Nie mówię, że ten wiersz jest suupcio. Bo jest taki sobie ale co zrobili komóniści złego to zrobili i kurde gdybym mógł nagadał bym im i żalu po stracie tysięcy tysięcy osób nikt nie zastąpi. Taka jest moja ocena nikogo tu nie chcę urazić ale taka jest prawda. A kto nie wierzy mogę mojego tatę zawołać. On pracował w stoczni i prawie życie tam stracił, dla tego, że było tam tyle pyłó że płuca nie wydoliły by. Lekarz powiedział tacie. Tak tak. Dwa lata i do piachu. Proszę Pana. Bo to Pana wykończy.

Dokładnie niedługo się okaże, że Grzegorz Przemyk też zginął na własne życzenie. Dzisiejszi rządzący też zostaną kiedyś z tego rozliczeni tak jak tamci i nie będzie tłumaczenia że ja tylko wykonywałem rozkazy tego czy tamtego.

Podkreślam. Nie chcę nikogo urazić ale ja nie nawidzę komunizmu i nie będę go usprawiiedliwiał tylko dla tego że łojejku dawali nam wczasy byle by robotnik siedział cicho. A ile osób zginęło na prezencie radzieckim? Jejku róchome schody w warszawie a potem okazało się, że schody były robione na odpiernicz i połowa korzystających pojechała do szpitala z różnorakimi uszkodzeniami. No suuper bracia rosjanie.

Zaraz zaraz, czy ja dobrze czytam Panie Kmicic? To pomimo tego, że Mamę masz chorą rozumiem, że chciałbyś kwarantanny nie przestrzegać, po mieście chodzić i zarazę rozsiewać? Może o Tobie też trzeba wierszyk ułożyć?

Taa już uważaj bo Cię zarażeę. Nie wierzę w bezobjawowego wirusa jak jesteś chora to masz objawy, mniej lub bardziej dokuczliwe ale masz. Nie można kogoś zamknąć do więzienia tylko dlatego, że mi się wydaje że on zaraz na sklep napadnie bo tak jemu źle z oczu patrzy. Tak samo nie można kogoś zamknąć bo jakiemuś ministrowi się wydaje że możesz mieć świrusa.

A władza zamiast z przedsiębiorcami porozmawiać to milicję na nich nasłała. Czyli mamy dokładnie to co w 1981 roku.

Mi się normalnie rzygać już chce w październiku nie mogłem chodzić do ośrodka bo był zamknięty. Teraz jak otworzyli to też nie mogę, bo ktoś zrodziny zachorował no żesz murwa kać!

Dobra nawet jeśli miałem kontakt, to już dawno nie mam bo mama w szpitalu leży. A ja kolejny tydzień nie mogę się stąd ruszyć i na jakiej podstawie?

3 grudnia aa ale zapomniałem napisać, że dziadek z 5 na 6 grudnia też się źle poczuł i go pogotowie zabrało. Babcia okazało się że ma dodatni. No ale obecnie jest tak, że my z tatą dobrze się czujemy, nic nam nie dolega i nie możemy się nigdzie ruszyć.

Od 19 października siedziałeś, bo Ośrodek był zamknięty, a teraz siedzisz, bo masz kwarantannę. To chyba co innego. Ja też nie zamierzam dać się zwariować, ale kwarantanny bym przestrzegała. Tym bardziej, że większa część domowników jest u Ciebie chora.

@Krzycha, bez urazy, ale warto by się było do edukować natemat komunizmu i Jaruzelskiego, bo to co Artur i Rafał mówili tto na serio się działo, i jak Kat wspominała, historia kołem się toczy.
Więc naprawdę, to nie jest kfestia obrażania sobie kogoś bo tak.

A co Ty Senter możesz wiedzieć o moich poglądach. Ja się odniosłam do wiersza, który moim zdaniem jest na poziomie zerowym. Pomijając już podejście dyrektora, który pięknym przykładem zaświecił swoim uczniom. Rzeczywiście. Jest co pochwalać.

A tak w ogóle, to kim Ty jesteś? Na jakiej podstawie uważasz, że masz prawo do oceniania kogo można obrażać i za co?

Faktycznie o jejku jejku biedny generał. On się tak starał tak chciał dobrze dla Polski a tu się go tak miesza z błotem.

Wojna trwa! Popcornu tylko brakuje. Ludzie, a może by tak na spokojnie miast się kłócić? Ja osobiście nie wnikam dlaczego i co siew tedy działo, gdyż patrzę raczej w przyszłość pod tym względem. Przecież rozlanego mleka nie da się nalać.

Wiesz. Ja nie chcę nienawidzieć. Ale nie będę lizał mu pupy i jeszcze dziękował za to, że tylu ludzi poginęło w stanie wojennym. Mógł być rozsądniejszy.

Dokładnie i jaka mowa nienawiści? Już do tego doszło że nie wolno nawet powiedzieć murzyn ta poprawność polityczna niektórym już całkiem się na muzg rzuciła.

Widzę, że Ty Panie Kmicic w ogóle samodzielnie dyskusji nie potrafisz prowadzić, tylko za tyłkiem się komuś dopisujesz jak tchórz. Pókico na moje pytania się odpowiedzi nie doczekałam.

Wczoraj już byłem śpiący i dzisiaj dopiero zobaczyłem komentarze. Co miałem osiągać po prostu chciałem pokazać i nie mów o człowieku, którego nawet nie znasz że jest głupi. To najruwniejszy gość jakiego kiedykolwiek poznałem tak się składa.

A Ty Jaruzelskiego znałeś, że zachwycasz się prostackim stekiem obelg pod jego adresem? Ciekawe do którego momentu dyrektor Wam ten wierszyk puszczał?

Dzisiejszych polityków też nie znamii nie przeszkadza mi to jakoś w wyrabianiu sobie zdania o nich. Nie znałem Jaruzelskiego ale wiem jaka jest prawda historyczna.

Ty, a już sobie przypomniałam, co to za dyrektor. To ten taki niby zabawowy Wujcio, co Was tak stale rozśmieszał. To może to po prostu miało być śmieszne? Może mieliśmy się pochichrać wszyscy z tego i tyle? No jeśli tak, to nie mam więcej pytań.

Aa właśnie pytasz co chciałem osiągnąć. To na jedno akurat liczyłem. Liczyłem na to że ten wpis zostanie potraktowany tak bardziej na luzie a nie tak po sztywniacku. Myślałem że jak wrzucę to do kabaretów i parodii to nie będzie problemu, ale się myliłem d.

Krzycha piszesz, że całej prawdy historycznej nigdy się nie dowiem. To ja spytam, czemu mam nie wierzyć człowiekowi, który pamięta tamte czasy i na własnej skurze ich doświadczył? Po co miałby mnie okłamywać?

Ale ja nie mówię, że masz mu nie wierzyć. Sama bym chętnie posłuchała, co poza tym prostackim bluzgiem miał do przekazania, bo o tym jakoś do tej pory nie wspomniałeś. Do reszty ciężko się odnieść, bo zaprzeczasz sam sobie.

No wiem ale chodzi o to że za szybko i nie nadążam z odpowiedziami a potem robi się coś takiego że nie mogę przeczytać odpowiedzi.

Kazika Staszewskiego też się czepiali, że kontrowersyjne teksty pisze. Zgoda, może są to słowa mocne ale przynajmniej mówi jak jest i bardzo dobrze.

Oj! widzę, że coś o ciemnogrock-olaskowską ścianę się moje argumenty rozbijają, ale dobrze. Zostawmy to już, skoro miała być to kategoria kabaretowa.

Dobra ale czemu w takim razie jak po latach trzeba było się wytłumaczyć to się okazywało że pan generał chory?

Ja nie chcę tutaj robić wojny ale jaruzelski dla mnie był poprostu no tchórzem. Ojej bo rosjanie wjadą. Dzisiaj też nam to grozi. Bo już putinowi nie podoba się, że polska się do wszystkiego miesza. Ale czy nasz prezydent kłoni przed nimi głowę? A co robił lech kaczyński. Jak rosjanie grózję atakowali. Krzyczał, że rosjanie znów chcą być mocarstwem. I za to zginął pod smoleńskiem. Bo był to zamach na jego życie. Zamach, który się udał. Poczytajcie sobie jest książka. Rosjanie nie pozwolili wejść a obserwator dziennikarz polski słyszał wystrzały z broni. Dobijali ledwo żywych. Poza tym co komunistyczna władza zrobiła polskim żydom w 68. Winni coś byli? Polaków zabijali? Za c się ich wywalało z polski co? Odpowiedzcie kochani za co. Zaco tysiące jasiów małgoś i innych dzieci było wypier**lane z polski. Przepraszam emocje ale poprostu to była jawna nie sprawiedliwość. Wiem wiem. Nic już nie zmienię ale bulwersuje mnie to strasznie. Taksamo śmierć w kopalni wójek. Co oni zawinili he? No tak. Roz pier***olić bo tak trzeba nie? By broń Boże socjalistyczny ustruj się nie zachwiał. Dlatego nie będę tego gościa szanował. Poza tym jak trzeba było stawić się naprocesie zawsze wtedy był chory. Nagle dosłownie. Wielu się temu dziwiło.

Coś to zdanie za czesto przeciwko człowiekowi jest używane. Broń boże na nikogo nic złego nie powiedz zacznij od siebie zacznij od siebie co od siebie? Ja wysłałem tylu ludzi na śmierć?

Nigdzie nie mówiłem że jestem idealny więc to zdanie byłoby może na miejscu jakbym się uważał za ideał ale nigdzie nie pisałem, że się uważam.

Ja po prostu nazywam po imieniu zbrodnię zbrodnią, dyktaturę dyktaturą a niże on będzie sobie mówił że to jakieś mniejsze zło.

A co muszę wiedzieć? To nie jest tak że na pana generała pojedynczy ludzie się uwzięli niewiadomo za co tylko on podpadł całemu narodowi tak?

Witajcie.
Co do tej kwarantanny, to jeśli miało się kontakt z osobą zakażoną to trzeba jej przestrzegać, zwłaszcza gdy jest to osoba z najbliższej rodziny.
Jedna Pani będąca u nas na zabiegach została skierowana na wymaz i od razu miała kwarantannę nie mając jeszcze wyniku.
Całe szczęście był ujemny i po dwóch dniach mogła wrócić na zabiegi.
Co do Jaruzelskiego to nie da się jednoznacznie ocenić co stało by się gdy by tego stanu wojennego nie wprowadził.
Jest to sprawa, która dzieli naród i dzielić będzie.
Za nas dyskusja na ten temat się nie zaczęła i za nas się nie skończy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

EltenLink