Kategorie
Muzyka rużna

Odeszła legenda

Witam. Niedawno zmarł lider i kompozytor Budki suflera Romuald Lipko. Pamiętacie na pewno płytę „Za ostatni grosz” wydaną w 1982 roku i przebój pod tym samym tytułem. Ja dzisiaj Wam zaprezentóję inny mniej znany może utwór z tej płytki.
https://www.youtube.com/watch?v=XmOkgDtyX7Y

Witam. Niedawno zmarł lider i kompozytor Budki suflera Romuald Lipko. Pamiętacie na pewno płytę "Za ostatni grosz" wydaną w 1982 roku i przebój pod tym samym tytułem. Ja dzisiaj Wam zaprezentóję inny mniej znany może utwór z tej płytki.

20 odpowiedzi na “Odeszła legenda”

Na naszym blogu także upamiętniliśmy tego kompozytora. Cieszę się, że o nim wspomniałeś, bo zapisal się w karty historii muzyki rozrywkowej.

No, w stacjach radiowych puszczają teraz samo drewno hyba, że są to kanały internetowe na takich stronach jak open.fm.

Właśnie dlatego my na swoim blogu szukamy unikatów. Twoja prezentacja też nie była oczywista, szczerze gratuluję!

O tym akurat wiedziałam. Miałam tę płytę, ale rzeczywiście ta informacja nie jest oczywista. Czasem na koncertach L.P. można usłyszeć piosenkę pt. „Nie wierz nigdy kobiecie”.

Tak, bo to była pierwsza kompozycja Janka, ale na pierwotnym winylowym wydaniu „Grosza” tego utworu nie ma. Do piero w latach 90 jak wydano reedycję na CD to umieszczono tam trzy utwory skomponowane przez Borysewicza jako bonusy, „Nie wierz nigdy kobiecie”, „Bez satysfakcji”, i „Nie ma końca tej podruży”. Zespół uznał, że te utwory nie pasują do całości i nie umieścił ich na płycie. A ciekawe jaką ty wersję masz?

Szukam jeszcze jednej produkcji Budki. ARtyści zagrali ze światowymi muzykami bodaj w 2003 r. wiesz coś o tym?
Muszę ściągnąć ostatnią audycję „W tonacji trójki”

Ekscytuję się tą płytą, a że mieszkam w bloku z płyty, moi sąsiedzi siłą rzeczy stali się współbiesiadnikami tej duchowej uczty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *